Երևանի մի շարք վարչական շրջաններում տեղադրվել են էներգախնայող լուսատուներ
ՄԱԿ-ի Զարգացման ծրագիրը Երևանի քաղաքապետարանի հետ միասին, ձեռք է բերել և 3,092 էներգախնայող լուսատուներով փոխարինել Նուբարաշեն և Դավթաշեն վարչական շրջանների, ինչպես նաև Լենինգրադյան, Հասրաթյան, Շիրազի, Ֆուչիկի, Հակոբ Հակոբյան, Կիևյան, Հալաբյան, Գայի, Արմենակյան, Գ․Հովսեփյան, Կողբացի, Զաքյան, Ռուբինյանց փողոցների հին լուսատուները։
Էներգախնայող LED լուսատուներն ավելի քիչ էներգիա են օգտագործում, քան ավանդական լույսի աղբյուրները՝ ուղղակիորեն նպաստելով ջերմոցային գազերի արտանետումների կրճատմանը:
Ծրագրի շրջանակում համապատասխան լուսատուներով են լուսավորվել նաև առավել վտանգավոր 98 հետիոտնային անցումները։ 4,003 էներգախնայող լուսատուներով փոխարինվել են տարբեր վարչական շրջանների և մի շարք բակերի հին լուսատուները։

Energy saving LED luminaires have been installed in a number of administrative districts of Yerevan (01-27-2021)
UNDP in Armenia, in partnership with Yerevan Municipality, procured and installed 3,092 energy saving LED luminaires in Nubarashen and Davtashen administrative districts of Yerevan, as well as in Leningradyan, Hasratyan, Shiraz, Fuchik, Hakob Hakobyan, Kievyan, Halabyan, Gay, Armenakyan, G.Hovsepyan, Koghbatsi, Zakyan, and Rubinyants streets.
LED uses less energy than traditional light sources, contributing directly to reductions in greenhouse gas emissions.
In the framework of the project, 98 most dangerous pedestrian crossings are now illuminated with appropriate luminaires, as well as 4,003 energy saving luminaires have been installed in various administrative districts and in a number of yards/backstreets.